Svetovni dan čebel

Na pobudo Slovenije je organizacija OZN razglasila 20. maj za svetovni dan čebel. Takrat se je rodil slovenski pionir sodobnega čebelarstva  Anton Janše. Tako, kot marsikje po Sloveniji , smo se tudi v vrtcu odločili, da ta dan obeležimo na poseben način. Strokovne delavke smo otrokom na ta dan pripravile dejavnosti, ki so jim približale življenje teh pridnih delavk. Za začetek dneva smo imeli za zajtrk med, tekom dopoldneva pa so otroci  spoznavali kakšen pomen imajo čebele za človeka, njihov življenjski prostor in kako lahko skrbimo za cvetoče travnike in medonosne rastline, ki jih čebele potrebujejo za svoj obstoj. (FOTO)

                                                                                                                                     Lea Kuzman

(Visited 103 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...