Obeleženje slovenskega kulturnega praznika

Danes smo v našem vrtcu obeležili slovenski kulturni praznik Prešernov dan. V uvodnem delu kulturne prireditve smo najprej prisluhnili slovenski himni Zdravljica avtorja dr. Franceta Prešerna, ki jo je tokrat zapel naš novo ustanovljeni vrtčevski otroški pevski zbor. V nadaljevanju so se otroci po skupinah predstavili z različnimi umetniškim točkami: plesom, petjem, deklamacijami.

V drugem delu prireditve smo obudili vrstico iz nam znane pesnitve Zdravljica, »ne vrag, le sosed bo mejak«, zato je skupina otrok, ki obiskuje angleške urice, zapela dve otroški pesmi v angleškem jeziku. V zaključnem delu prireditve pa sta vzgojiteljici Judita Kolenc in Bojana Slapnik ob spremljavi kitare zapeli pesem O, Vrba, ki jo poznamo v izvedbi Vlada Kreslina.

Tako smo slovenski kulturni dan obeležili slovesno, spoštljivo in hkrati ustvarjalno. Foto

Bojana Slapnik, vodja dejavnosti

(Visited 140 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...