Slovenska bakla v Šmartnem ob Paki

Danes, 17. maja 2024, smo pred osnovno šolo slovesno sprejeli slovensko baklo, ki je svojo pot v Sloveniji začela 17. aprila, 100 dni pred olimpijskimi igrami v Tokiu.

Olimpijska bakla ne želi le navdihovati naših vrhunskih športnikov, ki se bodo udeležili največjega športnega dogodka letošnjega leta, ampak tudi povezuje ljudi, v njih prebuja voljo in navdušenje nad gibanjem in športom. Na poti jo spremljajo športni navdušenci različnih generacij.

Dogajanje pred šolo, ki so ga zaznamovali teki z baklo okrog rokometnega igrišča, so popestrili kulturni program učencev osnovne šole.

Nosilci bakle so bili župan Janko Kopušar, paraolimpijec Aleš Povše, ravnatelj šole Bojan Juras, … Z baklo so odtekli svoj krog tudi najstarejši otroci našega vrtca Sonček skupaj s pomočnico ravnatelja Dominiko Podgoršek in z vzgojiteljico Judito Kolenc. Seveda pa je največji aplavz požela naša olimpijka Glorija Kotnik.

Od bakle se bomo v Sloveniji poslovili 13. julija, ko jo bodo odpeljali v slovensko hišo v Parizu. Foto

Petra Vnuk, vodja dejavnosti

(Visited 56 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...