Jaz in moja družina

Marca smo pričeli spoznavati naše družine. Pogovarjali smo se o njihovih članih in ugotavljali, kaj kdo v družini počne. Vsak otrok je v vrtec prinesel družinsko fotografijo. Le-te smo si ogledali, otroci pa so ob fotografijah pripovedovali o svojih bližnjih. Nato so otroci svoje družine tudi naslikali. Izdelali smo tudi darila za starše in izdelali dekoracijo za garderobo vrtca. Ugotavljali smo, v čem se deklice razlikujejo od dečkov in se opazovali v ogledalu. Cel mesec smo se pripravljali tudi na nastop ob srečanju družine, ki smo ga izvedli v popoldanskem času. V telovadnici smo vadili dramatizacijo zgodbe Živali pri babici zimi, ki smo jo popestrili s plesnimi vložki. Ogledali smo si tudi nastope drugih skupin.

Veliko smo se igrali simbolno igro vlog, kjer smo posnemali domača opravila (kuhanje v kotičku dom, skrb za dojenčke, obešanje perila …). Zaradi lepega vremena smo veliko časa preživeli tudi zunaj. Okrasili smo tudi svoje likovne mape in od vsakega otroka izbrali en likovni izdelek in le-te poslali na natečaj Likovni svet otrok. Pred veliko nočjo smo pobarvali tudi velikonočna jajčka, ki so krasila zunanji vhod vrtca. Foto