Knjižničarka nam predstavi poklic

V sredo, 24. 4. 2024, smo, kot že nekajkrat letos, obiskali krajevno knjižnico. Pričakala nas je knjižničarka, gospa Maja. Z njo sta bili dijakinji, ki sta opravljali prakso. Namen tokratnega druženja je bil spoznati poklic knjižničarke. V uvodu nam je gospa Maja povedala, da so knjige v knjižnici urejene po abecedi avtorjev. Pokazala nam je tudi, kako se s pomočjo računalnika »zabeleži« izposojo in vrnitev knjige. Nato so se imeli otroci možnost preizkusiti v vlogi knjižničarja/knjižničarke. Ena skupina je razvrščala knjige po abecedi, druga se je naučila, kako se z računalnikom izposodi in vrne knjigo. Časa smo imeli dovolj, tako da so se vsi otroci zvrstili pri obeh dejavnostih.

Gospe Maji Praprotnik se zahvaljujemo za zanimivo predstavitev poklica. Prav tako se zahvaljujemo njenima praktikantkama, ki sta nam pomagali pri razvrščanju knjig. Foto