Ločuj in varčuj

Aprila nas je obiskal Zmajček Jurček z zelenim nahrbtnikom. Dodelil nam je naloge, ki smo jih v skrbi za okolje morali opraviti za naš lepši svet. Tako smo ločevali odpadke in spoznali pomen recikliranja, ogledali smo si video posnetek Lepši svet in prepevali pesem Košek za smeti (J. Bitenc). Brali smo pravljico S. Benulič: Spet Zeleno in ugotavljali, kako lahko tudi sami pripomoremo k čiščenju svojega okolja. V ta namen smo se tudi mi odpravili na sprehod po kraju in po tleh pobrali smeti. Ob dnevu zdravja smo ugotavljali, kako lahko sami pripomoremo k izboljšanju našega počutja in zdravja ter si skupaj s kuharji pripravili sadno-zelenjavni smuti. Obeležili smo dan zemlje in v reciklirane lončke posadili sončnice, ki smo jih poklonili starim staršem za darilo ob njihovem obisku v vrtcu. Pred velikonočnimi prazniki pa smo spoznali zgodbo o Piščančku Piku in barvali kaširana jajca, ki smo jih položili v pisane zajčke. FOTO

(Visited 43 times, 1 visits today)