Po praznikih diši

V četrtek, 15. 12. 2022, so v našo skupino prišle na obisk Inesina, Lukova in Binetova ter Blaževa mamica. Namen njihovega obiska je bil pomoč pri peki piškotov. Na to opravilo smo se tudi sami dobro pripravili, saj smo morali za domačo nalogo prinesti predpasnik. Mamice so imele s sabo valjarje in modelčke za oblikovanje piškotov. Blaževa mamica nam je prinesla še čokoladice, s katerimi se bomo posladkali v prihodnjih dneh, saj je ob obilici dela kar zmanjkalo časa zanje. Preden smo se lotili peke, smo mamicam zapeli pesem Rasla je jelka in gibalno ponazarjali vsebino pesmi. Prebrali smo še knjigo Saj zmoreš, Poldek. Zgodba pripoveduje o medvedku Poldku in njegovi mamici, ki sta spekla okusne kolačke in z njimi razveselila prebivalce svoje zasnežene vasice. Nato smo se razdelili v dve skupini. Ena je skupaj z gostjami odšla v vrtčevsko knjižnico, v kateri imamo kuhinjski kotiček, namenjen za takšne priložnosti. Tam smo pričeli z oblikovanjem testa, ki je bilo zjutraj že vnaprej pripravljeno, saj bi sicer bili v časovni stiski. Druga skupina se je ta čas igrala v igralnici, nato sta se skupini zamenjali. Ko smo z delom zaključili, smo se vrnili v igralnico in se posladkali s sveže pečenimi piškoti ob poslušanju praznične glasbe. Preden so mamice odšle domov, smo se z njimi fotografirali ob jelki, ki smo jo okrasili že v začetku decembra z okraski, ki smo jih izdelali sami. Zapeli smo jim še pesem Če si srečen.

Mamicam, gospe Saramati, gospe Čulk in gospe Drofelnik, se najlepše zahvaljujemo za obisk in pripravljenost za peko piškotov. Z njihovo pomočjo nam je že uspelo pričarati nekaj prazničnega vzdušja, delček katerega so v obliki okusnih piškotov otroci odnesli domov. Veseli bomo povratne informacije, ali nam je to uspelo. Foto

(Visited 46 times, 1 visits today)