Pri nas pa vrtec zidamo

Skoraj ni dneva, da si ne bi ogledovali gradnjo vrtca in se na omenjeno temo pogovarjali. Po doživetem opazovanju, izvajamo gibalne dejavnosti, se igramo z zemljo in tovornimi – gradbenimi vozili ter likovno ustvarjamo. »Zidamo in gradimo« hišice iz odpadne embalaže, gline, lego kock, lesenih odpadnih deščic, velikih konstrukcijskih igral ipd. Prepevamo otroške pesmice na omenjeno temo, se igramo igre vlog – na gradbišču ter se igramo z odpadnimi gradbenimi materiali. Spoznavamo delovno orodje na gradbišču, delovne stroje ter delovno – zaščitno opremo zaposlenih.

V preteklem mesecu smo zelo radi prebirali znano zgodbico, Trije prašički, ki je prav tako bila izhodišče našega dela. Skratka imamo polne roke dela tako kot gradbeniki na našem gradbišču. Prilagam fotografije. Foto

(Visited 99 times, 1 visits today)