Tralala hopsasa pustne smo šeme!

Ob pustnem tednu smo spoznavali tradicionalne slovenske maske: kurenta, cerkniške laufarje, Butalce, coprnico Uršulo iz Cerknice… in različne karnevale in maske v svetu (Beneški festival). Šemili smo se v različne kostume in se igrali v gledališkem kotičku. Prebirali smo uganke, pravljice  in prepevali pesmi na pustno tematiko. Obiskal nas je g. Mandelc in nam predstavil masko kurenta ter pomen kurentovanja. V telovadnici smo si ogledali dramatizacijo vzgojiteljic po knjigi Nerodna Avguština. Z  verigami iz papirja smo okrasili igralnico. Ustvarili pa smo tudi nagajive klovne in beneške maske, ki  preganjajo zimo v našem vrtcu. Kot se za pust spodobi smo v igralnici spekli še krhke flancate, po katerih se nam še danes cedijo sline. Na pustni torek smo se maškare 2. igralnice v telovadnici predstavile  še ostalim skupinam vrtca in se odpravile na povorko skozi kraj.

Kakšna škoda, da je pust le enkrat v letu kajne? Foto

(Visited 59 times, 1 visits today)