Ura matematike z Lenino mamico

V sredo, 12. 4. 2023, nas je obiskala Lenina mamica in nam predstavila svoj poklic – učiteljica matematike.

Najprej smo na tabli sestavljali polovice narisanih jabolk in se s tem urili v preštevanju.

Nato nam je pokazala geometrijska telesa, ki jih je prinesla s sabo, in preštevali smo njihove ploskve. Nekatera geometrijska telesa smo prepoznali in pravilno poimenovali (kocka, valj, piramida), druge nam je predstavila gospa Barbara (prizma, dodekaeder).

Predstavila nam je še pripomočke, ki jih uporablja pri poučevanju matematike, in sicer ravnilo – geotrikotnik – in šestilo za risanje krogov. Otroci so lahko na tabli poskusili risati črte s pomočjo geotrikotnika in kroge s šestilom. Ugotovili so, da ni tako enostavno, kot so si predstavljali.

Sledilo je reševanje učnih listov. Učiteljica Barbara je izdelke otrok pregledala in »ocenila«.

Uro matematike smo zaključili s kratkim ogledom spletne strani Učim se na računalniku.

Lenina mamica je ob slovesu otrokom dala ocene, ki jih je »pretopila« v svinčnike, da bodo lahko doma naredili domačo nalogo – dokončali reševanje učnih listov.

Gospe Barbari Zupan se najlepše zahvaljujemo za obisk ter za zanimivo in hkrati poučno predstavitev svojega poklica, kot tudi za podarjene svinčnike. Foto

(Visited 63 times, 1 visits today)