Zimske radosti

Zapadel je sneg in pričaral pravo snežno idilo na našem vrtčevskem igrišču.
Najprej smo opazovali, kako sneži in si ogledali snežinke. Nato smo prinesli sneg v našo igralnico in se igrali z njim. Izvedli smo tudi poskus agregatnih stanj in opazovali, kaj se s snegom dogaja zunaj in kaj na toplem ter naša opažanja in predvidevanja zapisali v graf.
Spoznali smo pravljico G. M. Scheidl: SNEŽENI MOŽ in zunaj naredili snežaka. Našega snežaka smo obiskovali vsak dan in opazovali, kaj se z njim dogaja. Ker smo opazili, da snežak spreminja svojo obliko in se počasi tali, smo naša opažanja likovno upodobili in izdelali slike staljenih sneženih mož. Na žalost pa se je poleg snežaka stalil tudi preostali sneg. V upanju, da letos še zapade kaj snega, smo se naučili še pesem J. Bitenc: Snežinka in zaplesali ples M. Robič: Mi delamo snežaka.
Kako smo uživali, si lahko ogledate na fotografijah. Foto

(Visited 55 times, 1 visits today)