NUJNO VARSTVO OD 1. 4. 2021 DO 9. 4. 2021

Spoštovani starši!

Vlada RS je dne 28. 3. 2021, zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v  VIZ zavodih. Odlok velja od četrtka, 1. 4. 2021 do nedelje, 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih. Vrtci organiziramo nujno varstvo  za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v:

 • sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17):
  • sektor energetike,
  • sektor prometa,
  • sektor prehrane,
  • sektor preskrbe s pitno vodo,
  • sektor zdravstva,
  • sektor financ,
  • sektor varovanja okolja
  • sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov
 • zavodih s področja vzgoje in izobraževanja,
 • zavodih s področja socialne varnosti,
 • Slovenski vojski,
 • Policiji,
 • poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Zaradi lažje organizacije dela vas prosimo, da svoji vzgojiteljici do srede,  31. 3. 2021, do 8.00 ure zjutraj pošljete na e-mail prijavnico za nujno varstvo. 

Najkasneje do 1. 4. 2021, dostavite potrdilo delodajalca izdano za potrebe dokazovanja nujnega varstva. V primeru, da otrok zboli ali nujnega varstva več ne potrebujete nam to sporočite.

Na podlagi prijav bomo oblikovali manjše skupine. Otroci bodo cel dan v isti igralnici, zato prosim dosledno upoštevajte uro prihoda in odhoda, ki ste jo zapisali na prijavnico.

Po priporočilih NIJZ v vrtec pripeljite le otroke, ki so brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni COVID -19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni COVID -19.

Oprostitev plačila staršev za vrtec v času od 1. 4. do 11. 4. 2021

V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo (okrožnica MIZŠ, št. 6030-2/2021/14).

S skupnimi močmi bomo zmogli premagati epidemijo, zato poskrbimo, da bomo v vrtec stopali zdravi in upoštevali vsa zdravstvena priporočila.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...