Predstavitev

Spoštovani starši naših vrtčevskih otrok,  cenjene kolegice!
Kakšno veselje vsepovsod, ko se s koncem poletnih počitnic naš sončni vrtec napolni s smehom, vriščem in razigrano energijo malčkov! Tega nalezljivega občutka, ki nas vse zaposlene v vrtcu Sonček z novim vrtčevskim letom prevzema, se ne da izraziti z besedami, mogoče ga je le občutiti in črpati iz njega. Zato že na samem začetku iskrena zahvala vsem vam, spoštovani starši, ki ste svoje otroke zaupali v naše roke. In zagotavljam vam, v našem vrtcu Sonček so našim vrtčevskim otrokom na voljo nežne, srčne, delovne, skrbne, kadar je potrebno vztrajne in tudi nepopustljive, a predvsem  ljubeče in odgovorne roke naših vzgojiteljic. Tudi letošnje poletje je, ko ob njegovem skorajšnjem slovesu z rahlo nostalgijo razmišljam o njem, kar prehitro minilo in prepričan sem, da so počitnice vsaj tako hitro, če ne še hitreje, minile tudi vsem tistim našim vrtčevskim otrokom, ki ste poletje preživeli doma. A je bilo tudi vsem tistim, ki ste tudi med počitnicami  obiskovali naš vrtec, prav prijetno in zabavno, v to sem prepričan, saj smo se za to v vrtcu Sonček še posebej potrudili. A ravno poletje je vedno tudi čas za refleksijo o vsem uresničenem, doseženem in doživetem v minulem vrtčevskem letu in oblikovanje načrtov in postavljanje ciljev za novo. Tako smo v vrtcu Sonček v poletnem času s številnimi deli poskrbeli, da se boste jeseni naši najmlajši tako v igralnicah kot na obeh otroških igriščih počutili še udobneje; posebej pa se veselimo nove hišice za vrtčevska igrala, ki smo jo postavili na igrišču za šolo. Za novo vrtčevsko leto, ki ga bo v našem vrtcu začelo 144 otrok v 8 skupinah, načrtujemo še več aktivnosti v okviru že ustaljenih in utečenih projektov, negovali bomo vsebine ekovrtca, ponudili bomo čim več brezplačnih dodatnih dejavnosti za otroke, nadaljevali bomo z najrazličnejšimi dnevi, posvečenimi različnim aktivnostim, še posebej smo ponosni na naše v večini brezplačne tečaje plavanja in smučanja ter izjemno uspešen projekt Vrtec v naravi, ki ga v neizmerno zadovoljstvo tako otrok kot staršev izvajamo za naše najstarejše vrtčevske otroke in ki smo ga že lani uspešno razširili tudi za mlajše vrtičkarje. Še posebej se v vrtcu Sonček veselimo načrtovanih družabnih oblik sodelovanja s starši, ki so vedno dobro sprejeta, ter še izboljšanja vsakodnevne komunikacije. Vrtec Sonček bo odprt od 5. 30. ure zjutraj do 16. ure, oz. dlje, če boste starši tako želeli. Ne smem pa pozabiti tudi na neprecenljivo vrednost našega povezovalnega projekta Pod eno streho, ki bogati tako vrtčevske otroke kot naše šolarje,  saj bomo znotraj le-tega  tudi v tem letu izpeljali številna druženja, skupne projektne naloge ter sodelovanja s šolarji, s katerimi bodo naši najmlajši pridobili dragocene pozitivne izkušnje o prihajajočih šolskih letih. A do šolskega praga vodijo naše vrtičkarje še številne dogodivščine vrtčevskega življenja, med katerimi jih bodo usmerjale nežne, srčne, delovne, skrbne, kadar je potrebno vztrajne in tudi nepopustljive, a predvsem  ljubeče in odgovorne roke naših vzgojiteljic. Tako s popolnim zaupanjem računam na vas cenjene kolegice in vam želim, da v skupinah z otroki uresničite zastavljene pedagoške cilje ter vam ob tem seveda privoščim veliko nepozabnih in iskreno čudovitih trenutkov, s katerimi se polni srce.
Ob tem pa računam tudi na vas, spoštovani starši, da boste še naprej odkriti in odprti sogovorniki ter soustvarjalci življenja našega sončnega vrtca. Vsem skupaj pa iz srca želim, da bi delo in življenje v našem vrtcu Sonček potekalo po zastavljeni poti do uresničitve načrtovanih ciljev, predvsem pa v dobro vseh naših vrtčevskih otrok, v trajno zadovoljstvo vas, spoštovani starši ter nenazadnje v ritmu, ki ga narekuje sproščeni smeh, razposajen vrišč in razigrana energija srečnih malčkov.                                                                              Ravnatelj Bojan Juras