Tradicionalni slovenski zajtrk

Tako kot vsako leto doslej, smo tudi v tem šolskem letu, prav na današnji dan, obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Običajno smo ga izvajali v poznem jesenskem času, tokrat pa z izjemo v tem pozno pomladnem. Temo smo vzgojiteljice brez težav prenesle v naše dnevno načrtovane dejavnosti, saj trenutno potekajo po oddelkih vsebine, ki se pogosto navezujejo na travnik in življenje na njem. Med sprehodi, ki jih v vrtcu skoraj vsakodnevno izvajamo, otroci s pozornim opazovanjem hitro odkrijejo čebelice na dopoldanski travniški paši. Vse te drobne, a pomembne izkušnje, smo na današnji dan okrepili z raznimi dejavnostmi, ki se nanašajo na pomen slovenskih čebel in naše slovenske tradicije. Pri zajtrku smo se posladkali z odličnim slovenskim medom, maslom in kruhom. Seveda na jedilniku niso manjkala tudi jabolka iz naših logov. Ooo, kako smo se sladkali! FOTO

(Visited 72 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...