Dogajanje v februarju

Na začetku februarja smo obeležili slovenski kulturni praznik. Spoznavali smo Franceta Prešerna in poslušali slovensko himno. Ogledali smo si slovensko zastavo in spoznali slovenski grb. Udeležili smo se tudi proslave ob slovenskem kulturnem prazniku in se predstavili ostalim skupinam z dvema točkama.

Nato smo se pričeli pripravljat na pust. Okrasili smo igralnico in vsak otrok je izdelal svojo pustno masko. Oblačili smo se v kostume in rajali na pustno glasbo. V goste smo povabili tudi kurenta in spoznali običaj kurentovanja. Obiskal nas je tudi klovn (vzgojiteljica Maja Novak), s katerim smo izvedli gibalno urico v telovadnici. Na pustni torek smo se udeležili pustnega rajanja v telovadnici, nato pa smo z ostalimi skupinami odšli na pustno povorko po kraju. Tako smo z maskami pregnali zimo in priklicali pomlad. Foto

(Visited 67 times, 1 visits today)