Medicinska sestra na obisku

V aprilu spoznavamo različne poklice in se pogovarjamo, kaj bi radi postali ko odrastemo.

Tako se je našemu povabilu, da nam predstavi poklic medicinske sestre,  prijazno odzvala Izina mama ga. Darja Reberčnik.  Prišla je v službeni uniformi in s seboj prinesla veliko vrečko pripomočkov, ki jih potrebuje pri vsakdanjem delu v ambulanti. Najprej smo si z razkužili roke, nato pa smo merili krvni tlak, kisik v krvi, drug drugemu smo s stetoskopom poslušali srce  in povijali roke, noge…

Ob odhodu nam ga. Darja podarila zaščitne maske in pobarvanke.  Naš zdravniški kovček za igro pa je poln novih povojev, gaz, inekcij, kartotek, mask za inhaliranje in  brošur.

Predstavitev poklica nam je bila tako všeč, da smo se simbolno igro zdravnik igrali vse do kosila.

Še enkrat  hvala ga. Reberčnik za zanimivo in poučno predstavitev svojega poklica. Foto

(Visited 61 times, 1 visits today)