Rjavi so listki v jeseni

RJAVI SO LISTKI V JESENI

Rjava pesmica (Mira Voglar)

Rjavi so listki v jeseni in kostanj je tudi rjav,

z rjavimi listki bo ježek svoj zimski brlog si postlal.

Rjava sta srna in medved pa zemlja in debla in veje

in izpod rjavega grma jurček rjavo se smeje.

Letošnjo jesen nas je narava bogato obdarila s svojimi plodovi. Otroci so skupaj s starši v vrtec prinašali številne jesenske plodove in pridelke, katere smo izkoristili pri različnih dejavnostih. Jesenske plodove smo razvrščali po barvi, velikosti in obliki, se z njimi igrali, ustvarjali ter urili svoje finomotorične spretnosti. Na sprehodih smo opazovali spremembe v naravi (vrt, njiva, drevesa) in se o tem veliko pogovarjali, tako na samih sprehodih kot v igralnici. Otroci so se seznanili tudi s pojmom »lokalno pridelana hrana« in med obroki smo ugotavljali, katere jedi, ki sta nam jih pripravila kuharja, so iz lokalno pridelane hrane. Otroci so se še sami preizkusili pri pripravi sadne malice – narezali so lokalno pridelano sadje za sadno solato in si skuhali jabolčni kompot. Poleg vsega tega smo prebrali tudi nekaj zgodb z jesensko tematiko ter se naučili deklamacije in pesmi o jeseni. Toplo jesensko vreme smo vsak dan izkoristili za čim več bivanja na prostem. Po zajtrku smo se razgibali na igrišču, izvedli smo jesenski pohod za športni program Mali sonček, na igrišču smo se igrali gibalne igre, se igrali na igralih in v peskovniku, pobirali orehe… (FOTO)

                                                                         Alenka in Mojca

(Visited 619 times, 1 visits today)