Zopet skupaj s prijatelji

S septembrom so otroci iz igralnice 1 postali najstarejši v vrtcu, saj bodo naslednjo jesen postali prvošolci.

Prve dneve smo se veliko igrali socialne igre, preko katerih so se otroci lažje spoznali med seboj. Precej časa smo namenili bivanju na prostem, saj je bilo res lepo vreme.

Drugi teden septembra je bil v znamenju Pike Nogavičke. V ponedeljek nas je obiskala v telovadnici, kjer smo se ji pridružili pri prepevanju in rajanju. V naslednjih dneh smo ustvarjali v delavnicah. Na temo sadovi preteklosti in sadovi prihodnosti smo na asfaltni površini pred vrtcem risali s koščki opeke in kredami. V sklopu teme festivala Pikin časovni stroj smo si ogledali fotografije, kakšen je bil svet včasih in kakšnega poznamo danes. Otroci so dobili že tudi prvo »domačo nalogo«, in sicer so prinesli stare nogavice, časopisni papir in kos blaga. Iz prinesenega materiala smo naredili žoge in strahce BAVBAV. Ogledali smo si še vilo Čira-čara, iskali skriti zaklad in se seveda posladkali s Pikinimi palačinkami. Foto

(Visited 75 times, 1 visits today)